Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Orzeł dla Fundacji „Zdążyć z Miłością”

W gronie laureatów prestiżowej nagrody Koszalińskiego Orła znalazła się Fundacja „Zdążyć z Miłością”. Statuetki z wizerunkiem szybującego orła, autorstwa koszalińskiej artystki Beaty Orlikowskiej, zostały wręczone podczas uroczystej gali w Filharmonii Koszalińskiej.

Koszalińskie Orły trafiają tych osób, firm, czy instytucji, które nie godzą się na przeciętność, sięgają wysoko, by skutecznie działać dla dobra miasta i jego mieszkańców. Tym razem prezydent Koszalina Piotr Jedliński, oceniając dokonania w minionym roku, przyznał te znaczące i ważne wyróżnienia w czterech kategoriach.

W dziedzinie „Społeczna odpowiedzialność” Koszaliński Orzeł trafił do Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Fundacja otrzymała statuetkę za – jak napisano w dyplomie – „miłość okazaną bezdomnym, samotnym matkom”. Fundacja „Zdążyć z Miłością” w czerwcu 2015 roku otworzyła pierwsze w Koszalinie mieszkanie chronione dla samotnych bezdomnych matek oraz ich dzieci, a obecnie zbiera fundusze na remont drugiego takiego mieszkania.

Odbierając prestiżową statuetkę prezes Fundacji Małgorzata Kaweńska-Ślęzak dziękowała za to znaczące wyróżnienie, podkreślając, jak ważne jest, abyśmy w codziennym, pośpiesznym życiu nie zapominali o tych, którym żyje się najtrudniej, byśmy okazali im serce, pomoc, miłość. Nie zabrakło podziękowań adresowanych do sponsorów, darczyńców i wolontariuszy, dzięki którym udało się przeprowadzić remont mieszkania.

Wraz z Małgorzatą Kaweńską –Ślęzak statuetkę Orła odebrał Waldemar Ślęzak, fundator Fundacji, który podkreślił, że prawdziwą siłą Fundacji są kobiety, które potrafią wiele zdziałać i mają wielki dar przekonywania i zachęcania do wspólnego czynienia dobra. Podczas uroczystości Fundację reprezentowały także jej wiceprezeski – Justyna Śmidecka i Urszula Łumianek.

Koszalińskie Orły otrzymali również: w kategorii „Kultura” – Szkoła Tańca Top Toys, w dziedzinie „Edukacja” – II Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego oraz w dziedzinie „Gospodarka” – Fabryka Maszyn Bumar-Koszalin SA.- To prawdziwe Koszalińskie Orły, które działają ponad przeciętność i promują nasze miasto w Polsce i na świecie – podkreślał prezydent Koszalina Piotr Jedliński gratulując laureatom i życząc im dalszych sukcesów.

Galę wręczenia Orłów muzycznie oprawili koszalińscy filharmonicy pod gościnną batutą Michała Kocimskiego. Wspaniały tenor Dariusz Stachura oraz muzycy z orkiestry symfonicznej Filharmonii Koszalińskiej wprowadzili publiczność w świat najpiękniejszych pieśni włoskich i hiszpańskich. Taki repertuar stał się idealnym wprowadzeniem do uhonorowania tych, którzy mierzą i szybują tak wysoko, jak orły.

Facebook