Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Pamiętajmy o seniorach

Fundacja „Zdążyć z Miłością” pomaga samotnym matkom z dziećmi, ale nie zapomina o osobach starszych. 1 grudnia przedstawicielki Fundacji odwiedziły seniorów w koszalińskim Domu Pomocy Społecznej.

– Zgodnie z naszymi celami pragniemy zdążyć z miłością nie tylko do mam z dziećmi, które nie mają swojego kąta, ale również do osób w wieku emerytalnym, niepełnosprawnych – podkreśla Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Spotkania z seniorami są dla nas ogromnie ważne i inspirujące. Życiowe doświadczenia ludzi w starszym wieku, wciąż pogodnych, choć często dotkniętych chorobami, czy samotnością, przekonują, jak wiele przeszkód potrafi pokonać człowiek.

We wtorek 1 grudnia przedstawicielki Fundacji „Zdążyć z Miłością” odwiedziły Dom Pomocy Społecznej w Koszalinie, gdzie zorganizowały spotkanie edukacyjne adresowane do podopiecznych Dziennego Domu Pomocy Społecznej „Pogodna Jesień” oraz Ośrodka Wsparcia „Złoty Wiek”. Spotkanie, które odbyło się w ramach podpisanego w listopadzie 2015 porozumienia o współpracy z DPS, zgromadziło się około 30 osób.

Z ramienia Fundacji szkolenie przeprowadziła specjalista dietetyk, położna Renata Stęplewska, która na co dzień pracuje jako wykładowca w Studium Farmaceutycznym oraz jako Dietetyk Poradni Diabetologicznej i Gabinecie Internistyczno-Diabetologicznym doktora Ryszarda Rysia. Pani Renia przedstawiła wykład pt. „Węglowodany- znaczenie w żywieniu człowieka zdrowego i chorego”.

Wszyscy uczestnicy spotkania chętnie wzięli udział w pomiarach poziomu glukozy oraz ciśnienia tętniczego krwi. Małgorzata Kaweńska-Slęzak przybliżyła uczestnikom założenia i ideę działania fundacji.