Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Św. Urszuli polityka miłości

To tytuł artykułu, jaki ukazał się w internetowym wydaniu Gościa Niedzielnego. Autorka Karolina Pawłowska relacjonuje przebieg mszy świętej z okazji 150. rocznicy urodzin św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Uroczyste nabożeństwo poświęcone św. Urszuli Ledóchowskiej zostało odprawione w koszalińskim kościele pw. Ignacego z Loyoli. Eucharystii przewodniczył ks. Paweł Wojtalewicz. W czasie mszy członkowie Fundacji, darczyńcy, przyjaciele i podopieczni prosili św. Urszulę o wstawiennictwo i pomoc.
– To niezwykła święta, która od samego początku pomaga naszej Fundacji i otacza nas płaszczem ochronnym – podkreślała w wywiadzie udzielonym Gościowi Niedzielnemu Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji. – Wierzę, że to dzięki jej wstawiennictwu możemy realizować nasze pomysły.
Podczas mszy został poświęcony obraz z wizerunkiem św. Urszuli. Obraz przedstawiający patronkę w otoczeniu dzieci znajdzie swoje miejsce w mieszkaniu chronionym, które Fundacja przygotowuje dla samotnych matek.

Przeczytaj więcej tutaj