Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Świetlica:

Koszalin, ulica Jana z Kolna 10 – to adres, gdzie samotne bezdomne matki wraz z dziećmi znalazły bezpieczną przystań. Dwa mieszkania chronione prowadzone Fundację „Zdążyć z Miłością” są gotowe jak i świetlica, która została przygotowana po adaptacji strychu oraz wcześniejszego remontu przeciekającego dachu znajdującego się w kamienicy nad mieszkaniami chronionymi.

Remont dachu i poddasza kamienicy przy ul. Jana z Kolna to kolejny już trzeci projekt Fundacji „Zdążyć z Miłością”.

TAK BYŁO PRZED REMONTEM

 

Po modernizacji na strychu powstała piękna świetlica: „Przystanek pod niebem” dla podopiecznych Fundacji –  mam z dziećmi, także tych mieszkających samodzielnie, poza mieszkaniami chronionymi oraz seniorów jakimi opiekuje się Fundacja. Świetlica to bardzo potrzebne miejsce do zabawy, spotkań ze specjalistami, spędzania czasu  z wolontariuszami, organizowania świąt, urodzin dla dzieci, czy innych spotkań integrujących podopiecznych Fundacji i wolontariuszy.

PO REMONCIE

Realizację swojego najnowszego projektu Fundacja rozpoczęła już w roku 2016. Część funduszy potrzebnych na remont dachu i poddasza udało się zebrać dzięki organizacji koncertu charytatywnego z udziałem Grzegorza Turnaua. Dochód z koncertu wyniósł 60 tysięcy złotych i w całości został przeznaczony na ten cel. Przedsięwzięcie było o wiele droższe, koszt remontu dachu i przygotowania świetlicy jest wyniósł 220 tysięcy złotych, plus około 30 tysięcy złotych na wyposażenie. Fundacja otrzymała wsparcie od Firmus Group, Fundacji Espersen Polska, Państwa Anny i Piotra Jedlińskich z Balu Prezydenckiego 2017 r. PB Kuncer, Lechbud, Akant, E.Link czy Joanna Tchoryk. Kolejny koncert w listopadzie 2017r. z występem zespołu ZAKOPOWER oraz Atom String Quartet i udało się pozyskać kolejne 51 tys. złotych. Dzięki tym środkom oraz nieodpłatnemu wykonaniu instalacji elektrycznej przez Mega Instal-Radosław Śliwka, również FABRYKI MEBLI FORTE S.A. z siedzibą w Ostrowi Mazowieckiej wyposażyły świetlicę w meble oraz wsparciu przez: PB Kuncer,Lechbud, Gama-Tech Joanna Tchoryk, E.LINK Sp. z .o.o., Magma Sieć Hurtowni Elektrotechnicznych, AKANT Monika i Zbigniew Harasym udało nam się zakończyć remont i oddać świetlicę do użytku tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w dniu 19 grudnia 2017r.