Fundacja "Zdążyć z Miłością"

To były piękne Walentynki

Występy młodych artystów, spotkania z wolontariuszami i wiele innych atrakcji – to wszystko czekało na gości Galerii EMKA w sobotę 14 lutego. Wyjątkowe Walentynki w popularnym centrum handlowym Koszalina przygotowała Fundacja „Zdążyć z Miłością”.

Sobota to tradycyjny dzień zakupów. Tym razem w Galerii EMKA pojawiły się prawdziwe tłumy. Wielu klientów przy okazji robienia zakupów skorzystało z zaproszenia Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Na scenie prezentowali się najmłodsi artyści. Występy przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych oraz tancerzy  Szkoły Tańca Top Toys były nagradzane gorącymi brawami.

Jednym z celów działania Fundacji „Zdążyć z Miłością” jest promocja zdrowia. Nic więc dziwnego, że podczas walentynkowej imprezy każdy mógł skorzystać z możliwości bezpłatnego zbadania ciśnienia krwi i poziomu cukru wykonanych przez pielęgniarki: Anetę Sepioło, Aleksandrę Aziewicz, oraz położne Danutę Łukomską i Renatę Stęplewską. Wolontariusze opowiadali o Fundacji, zbierali też pieniądze na wyposażenie mieszkania chronionego dla samotnych bezdomnych matek oraz ich dzieci.

– Dziękujemy wszystkim uczestnikom Walentynek w EMCE za obecność, życzliwość oraz wsparcie – podkreśla wiceprezes Fundacji „Zdążyć z Miłością” Justyna Śmidecka.  – Dzięki ofiarności mieszkańców Koszalina i regionu zebraliśmy 1.556 złotych i 36 groszy. Wszystkie pieniądze będą przekazane na urządzenie mieszkania, gdzie znajdą przystań matki ze swymi dziećmi, które bardzo potrzebują naszej pomocy.

Kwiaciarnia Akant z Koszalina przekazała nieodpłatnie wiązanki walentynkowe, ten piękne bukiety zostały sprzedane na rzecz Fundacji. Podczas sobotniej imprezy Fundacja „Zdążyć z Miłością” została uhonorowana  Okolicznościowym Medalem Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych IKAR. Medal z rąk Stanisława Żabińskiego, Przewodniczącego Stowarzyszenia odebrała Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”.

– Serdecznie dziękujemy za to zaszczytne wyróżnienie i traktujemy je jako zachętę do dalszej pracy na rzecz osób potrzebujących wsparcia – mówi Małgorzata Kaweńska-Ślęzak. –  Pragniemy także przekazać podziękowania wszystkim, którzy pomogli w organizacji Walentynek, szczególnie dyrekcji Galerii EMKA.