Fundacja "Zdążyć z Miłością"

W Dzień Kobiet – z pomocą kobietom

To był piękny 8 Marca – zgodnie twierdzili klienci Centrum Handlowego Atrium, którzy spędzili Dzień Kobiet w popularnej galerii handlowej, wraz z Fundacją „Zdążyć z Miłością”. Było mnóstwo atrakcji, a także szczytny cel, który zjednoczył organizatorów i uczestników tego wyjątkowego wydarzenia.

To kolejna charytatywna impreza przygotowana przez Fundację „Zdążyć z Miłością”. Cel – wciąż ten sam – zbiórka funduszy na wyposażenie mieszkania chronionego dla samotnych bezdomnych matek oraz ich dzieci. Tym razem udało się zebrać prawie 2.800 złotych.

Fundacja „Zdążyć z Miłością” postanowiła uczcić święto kobiet  w szczególny sposób – zapraszając do udziału w wielu interesujących  pokazach, występach, ale także przypominając o tych kobietach, które muszą żyć z dala od swoich bliskich, a jednak pragną jak najlepiej wychowywać swoje dzieci.  Już wkrótce znajdą bezpieczną przystań w mieszkaniu chronionym, które powstaje w Koszalinie.

Dzień Kobiet w CH Atrium otworzyły: Małgorzata Kaweńska – Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością” oraz Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji. Imprezę  zainaugurował pokaz mody dziecięcej w wykonaniu najmłodszych koszalinian. Mali modele ubrani w kreacje wypożyczone przez sklep C&A, paradowali po wybiegu w rytm muzyki, gorąco oklaskiwani przez rodziców, dziadków, a także wielu widzów.

Publiczność podziwiała popisy tancerzy: Szkoły Tańca Top Toys, Szkoły Tańca Pasja i Szkoły Tańca Astra, a także grupy Zumba Kids Anny Wojnarowskiej.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, pokazy i  zajęcia sportowe z trenerem Football Academy. Troskliwi rodzice mogli otrzymać ulotki o zdrowym żywieniu dzieci, a także  konspekty treningowe z instrukcją, jak ćwiczyć wraz ze swymi pociechami. Na scenie został przeprowadzony quiz z tematyki związanej z piłką nożną. Wszyscy uczestnicy wygrali nagrody, a za pierwsze miejsce Football Academy ufundowała piłkę do piłki nożnej firmy Adidas.

Można było również wykonać profesjonalny makijaż, kupić na aukcji bukiet kwiatów, a także wielkanocne ozdoby, czy kartki, można było wreszcie skosztować zdrowego soku z owoców i warzyw, wziąć udział w loterii, a nawet zbadać e poziom cukru i ciśnienie krwi.

Podczas Dnia Kobiet w CH Atrium Fundacja „Zdążyć z Miłością” zebrała  łącznie 2.767 złotych i 69 groszy.  – Ze sprzedaży w sklepiku charytatywnych uzbierało się 958 złotych – wylicza Justyna Śmidecka. – Czekamy jeszcze dodatkowo na przelew z firmy Yogoland – jogurty mrożone, który obiecał przekazać na nasz rachunek 10% utargu z tego dnia. Zbiórka publiczna do puszek przyniosła 1.809,69 złotych. Wszystkie pieniądze zostaną przeznaczone na urządzenie mieszkania chronionego dla samotnych matek i ich dzieci.

W zbiórce oprócz wolontariuszy na stałe związanych z Fundacją w zbiórce wpierały nas dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Koszalinie pod czujnym okiem Pani Wioletty Molendy oraz Stowarzyszenie Koszalińskie Centrum Wolontariatu pod kierunkiem Zofii Hafke (uczniowie z Gimnazjum Nr 3, 6 i 11).

– Serdecznie dziękujemy darczyńcom, którzy organizacyjnie i finansowo wsparli to wydarzenie – podkreśla Małgorzata Kaweńska-Ślęzak. – Pragniemy także przekazać słowa podziękowania naszym wolontariuszom, przyjaciołom, a przede wszystkim osobom, które wzięły udział w naszej imprezie i zechciały wspomóc nasze wspólne dzieło.

Patronat medialny nad Dniem Kobiet  w Atrium objęły redakcje: TV MAX, Radio Plus, Gazeta MIASTO, Głos Koszaliński i Gość Niedzielny.

Wydarzenie wsparli: Szkoła Tańca TOP TOYS, Szkoła Tańca PASJA, Szkoła Tańca ASTRA, Energa AZS Koszalin, Football Academy, Gabinet Podologiczno–Kosmetyczny COSMEDICA Katarzyna Kasprzak, MULTIPROFIT Urszula Jeger, ELDORADO Kwiaciarnia Centrum Ogrodnicze, Dom Mody Polskiej w Koszalinie, HAFTKOM Ewa Sadowska Karolina Sadowska s.c., ADT Europe Group, ad.Media Consulting, Yogoland – jogurt mrożony.