Fundacja "Zdążyć z Miłością"

W gościnie u Seniorów

Koszaliński Dom Pomocy Społecznej „Zielony Taras” zaprosił przyjaciół na doroczne spotkanie integracyjne pod hasłem „Lato z Seniorem, czyli wielkie grillowanie”. W gronie gości znalazła się także Fundacja „Zdążyć z Miłością”.

Dopisała pogoda i humory uczestników. Spotkanie przygotowane przez mieszkańców i pracowników „Zielonego Tarasu” odbyło się w środę 4 lipca i zgromadziło liczne grono gości, przyjaciół i sympatyków koszalińskiej placówki. Tradycyjnie stawili się podopieczni zaprzyjaźnionych domów pomocy społecznej z regionu, którzy wraz z gospodarzami cieszyli się słońcem i barwnymi występami.

Na plenerowej scenie prezentowali się artyści stale współpracujący z koszalińskim DPS, wśród nich zespoły: Dziennego Domu „Złoty Wiek”, „Stokrotki Nowobramskie”, „Szyk”, „Lechici”, „Popowianie”, „Gracja”, czy Złote Nutki”. Swoje talenty pokazali także gospodarze –podopieczni DPS oraz Dziennego Domu Pogodna Jesień „Senior+”. Wspólna zabawa była znakomita i … smaczna, bowiem na uczestników czekało swojskie jadło.

 

Na spotkaniu seniorów nie mogło zabraknąć przedstawicieli koszalińskiego Ratusza wraz z prezydentem Piotrem Jedlińskim oraz przewodniczącą Rady Miejskiej Krystyną Kościńską. Wśród gości był również ksiądz Henryk Koszper, proboszcz parafii Ignacego z Loyoli. Miło nam, że w gronie gości znalazła się także Fundacja „Zdążyć z Miłością”, reprezentowana przez przedstawicieli Rady Fundacji: Martę Figarską i Alinę Konieczną.

– Udział w tej wspaniałej imprezie przyniósł nam wiele pozytywnych wrażeń – zapewniają przedstawicielki Rady Fundacji. – To był piękny czas, za który serdecznie dziękujemy. Każdy z gości został obdarowany słoiczkiem dżemu „własnej roboty”, „bez konserwantów, za to z dużym wkładem naszych serdecznych uczuć” – zapewniały panie z DPS. Przechowamy ten serdeczny dżem na długie zimowe wieczory, by przypominał nam miłe chwile w słonecznym „Zielonym Tarasie”.