Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Walentynki dedykowane choremu dziecku

Po raz kolejny Fundacja „Zdążyć z Miłością” zaprosiła koszalinian i mieszkańców regionu na Walentynki. Niedzielna impreza w koszalińskiej Galerii EMKA przyciągnęła tłumy amatorów dobrej zabawy, a przede wszystkim ludzi o wielkich sercach, którzy zapragnęli pomóc ciężko choremu chłopcu. Udało się zebrać 5 tysięcy złotych!

Fundacja przygotowała moc atrakcji dla najmłodszych, ich rodziców i dziadków. Na scenie prezentowały się zespoły taneczne, tu odbywały się pokazy mody, konkursy dla dzieci, czy popisy wokalne. Nie brakowało akcentów związanych z Dniem Zakochanych – serduszek z piernika, czy wróżb. Można było zrobić sobie zdjęcie w walentynkowej fotobudce, albo spróbować sił w loterii, w której wygrywał każdy los. Na chętnych czekały stoiska: kosmetyczne ( z makijażem dla dzieci i manicure), czy medyczne (pomiar glukozy i ciśnienia).

fot. Marta Figarska

Tegoroczne Walentynki Fundacja „Zdążyć z Miłością” zadedykowała choremu chłopcu. Krystian Opałka 12-letni uczeń koszalińskiej Szkoły Podstawowej nr 5 walczy z ostrą białaczką szpikową, obecnie przebywa w Klinice Hematologii w Szczecinie. Fundacja postanowiła wesprzeć mamę chłopca, która samotnie wychowuje dwóch synów. Zaapelowała do ludzi dobrej woli. I udało się!

Podczas imprezy wolontariusze zbierali datki do puszek, odbyła się licytacja. – Policzyliśmy wszystkie pieniądze, łącznie ze zbiórki, licytacji oraz ze sklepików, które prowadziliśmy, udało się zebrać 5.009, 10 złotych – informuje Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”.- Cała zebrana kwota zostanie przekazana na leczenie i rehabilitację Krystiana.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam zorganizować imprezę, przekazali dary, wystąpili na scenie, a także tym, którzy przyszli na Walentynki, aby okazać wsparcie życzliwość – dodaje Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – To ogromnie ważne, że jest tylu ludzi o wielkich sercach. Po raz kolejny przekonaliśmy się, że możemy na nich liczyć.