Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Wiosennie, charytatywnie, pięknie

Za oknami – odgłosy przyrody budzącej się do życia i szum morza, a w Dune Restaurant Cafe Lounge w Mielnie – spotkanie ludzie o wielkich i gorących sercach. W sobotę, 27 kwietnia w tym urokliwym nadmorskim lokalu odbył się III Wiosenny Bal Charytatywny Fundacji „Zdążyć z Miłością”.

Firmus Group, jeden z najbardziej znanych deweloperów w regionie i kraju, to wypróbowany przyjaciel Fundacji „Zdążyć z Miłością”, stale wspierający działania fundacyjnych wolontariuszy na rzecz bezdomnych samotnych matek. Nic więc dziwnego, że to właśnie w restauracji apartamentowca Dune – sztandarowej realizacji Firmus Group – rokrocznie są organizowane charytatywne bale.

Podobnie, jak poprzednio, także i tym razem bilety cegiełki na imprezę rozeszły się na przysłowiowym pniu. Impreza tradycyjnie cieszy się dużą popularnością, tak samo było i w tym roku.

Uczestnicy tegorocznego balu mogli liczyć na mnóstwo atrakcji. O ich doznania kulinarne zadbali mistrzowie kuchni Dune Restaurant. Było nie tylko coś dla ciała, ale i dla ducha. Świetna atmosfera sprzyjała tańcom, a dzięki przeprowadzonej aukcji oraz loterii, w której każdy los wygrywał, udało się zebrać łącznie 44.500,00 tysięcy złotych.

Wartościowe przedmioty na aukcję podarowali Darczyńcy wśród nich Państwo Anna i Piotr Jedlińscy oraz koszalińscy artyści jak Beata Orlikowska, Zbigniew Murzyn czy Tomasz Żuk- Cukin, którzy ofiarowali swoje prace, aby w ten sposób wesprzeć osoby znajdujące się w trudnej sytuacji. Wśród fantów do licytacji były też: Oficjalna piłka polskiej Superligi w piłce ręcznej mężczyzn (PGNiG Superliga). Dwuosobowe zaproszenia na mecz eliminacyjny do Euro 2020 Polska- Austria, który rozegrany zostanie dnia 9.09.2019 na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zaproszenie przekazane zostało przez Polski Związek Piłki Nożnej, E.LINK sp. z o.o. – lot balonem dla 2 osób, Zaproszenie od Małgorzaty Hołub – Kowalik na indywidualny trening, Wydawnictwo Artystyczne Kurtiak i Ley – „Różowa Magia” tomik wierszy Marii z Kossaków Pawlikowskiej, City Apartments przekazał dwa vouchery na 2 noclegi dla 2 osób w luksusowym apartamencie i wiele innych. Bal został zorganizowany na rzecz bezdomnych samotnych matek, a także chorych dzieci – podopiecznych Fundacji – gimnazjalistki Ani Kubiak zmagającej się z chorobą nowotworową, niepełnosprawnej Asi oraz dwojga chorych dzieci z Mielna: Gabrysi i Marcelka..

Ten sobotni wieczór na długo pozostanie w pamięci uczestników imprezy. Otwarte serca, hojność, wola pomocy słabszym, uboższym, zagubionym – takie uczucia towarzyszyły balowi od pierwszej do ostatniej chwili.

– W czasie aukcji i loterii sprzedaliśmy dosłownie wszystkie dary przekazane na ten cel – podkreśla Małgorzata Kaweńska- Ślęzak, prezes Fundacji. – Z całego serca dziękujemy tym, którzy ofiarowali cenny przedmioty, wzięli udział w licytacji, przybyli na nasz bal. Wierzymy, że wspólnie zdążymy z miłością do tych, którzy najbardziej jej potrzebują.

III Wiosenny Bal Charytatywny „Fundacji „Zdążyć z Miłością” to już historia. Ale z pewnością nastąpi ciąg dalszy. Stein Knutsen, prezes Firmus Group zapowiedział następny bal i zaprosił gości na przyszłoroczne spotkanie. Podobno uczestnicy imprezy już zaczęli odliczać dni do IV Balu Charytatywnego. Zatem – do spotkania za rok.