Wolontariat

Idea wolontariatu

Fundacja „Zdążyć z Miłością” już na początku swojej działalności zadbała o to, aby skupić wokół siebie wolontariuszy gotowych bezinteresownie działać dla dobra drugiego człowieka. Fundacja zorganizowała cykl szkoleń przygotowujący przyszłych wolontariuszy do pracy. Do udziału w szkoleniach prowadzonych przez specjalistów w różnych dziedzinach zgłosiło się wielu chętnych. Byli wśród nich zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak i osoby dorosłe. Po zakończeniu szkoleń wolontariusze otrzymali certyfikaty i rozpoczęli pracę.

Wolontariusze udzielają się w wielu przedsięwzięciach prowadzonych przez Fundację. Uczestniczą w imprezach organizowanych w koszalińskich centrach handlowych, czy w Hali Widowiskowo-Sportowej, pomagają w opiece nad dziećmi z mieszkania chronionego, a także spotykają się z osobami starszymi, między innymi podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Koszalinie.

Fundacja troszczy się o to, aby wolontariusze dobrze czuli się w swojej roli, mogli realizować swoje marzenia. Klub Wolontariusza przy Fundacji działa prężnie, jego członkowie systematycznie spotykają się nie tylko po to, aby wymienić się doświadczeniami, ale także by spotkać się w swoim gronie i miło spędzić czas.

Dla kogo ?

Dla młodych ludzi wkraczających w dorosłość doświadczenia z pracy wolontaryjnej są bezcenne, przydadzą się w późniejszym samodzielnym życiu, nauczą systematyczności, zrozumienia i otwartości na drugiego człowieka. Wolontariusze dorośli także znajdą tu wiele dla siebie. Osoby starsze, zwłaszcza samotne, mogą stać się przyszywanymi babciami dla dzieci, które bardzo tęsknią za ciepłem i miłością.

Zostań wolontariuszem

Jeśli chcesz pomóc, jesteś dyspozycyjny i masz wielkie serce – koniecznie zgłoś się do nas!

Krok 1:

Krok 2:

Wypełniony i zeskanowany kwestionariusz wyślij na adres:wolontariat@zdazyczmiloscia.org.pl

Krok 3:

Po przejściu szkolenia, otrzymasz certyfikat.

Krok 4:

Zacznij pomagać.

Masz pytania?

Skontaktuj się z koordynatorem wolontariatu – Magdalena Tchoryk tel. 665 237 863 email: wolontariat@zdazyczmiloscia.org.pl
Asystent koordynatora wolontariatu – Kinga Lewandowska pod numerem telefonu 608 553 146

Facebook