Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Wycieczka do Kołobrzegu dla podopiecznych Fundacji

W dniu 16 lipca podopieczni Fundacji wzięli udział w kilkugodzinnym wyjeździe do Kołobrzegu. Byli dorośli, a razem z nimi dzieci, w wieku szkolnym, dwu i trzyletnie, a nawet młodsze. Razem czternastu podopiecznych Fundacji pojechało na wakacyjną wyprawę do pięknego nadmorskiego kurortu. Było to spore wyzwanie, wyjazd z tak małymi dziećmi, ale pani Dorota Klinkowska, opiekun naszej świetlicy, widać wyzwań się nie boi, bo to był jej pomysł, aby zorganizować taką wyprawę.

Pogoda była piękna, letnia, słoneczna. Zobaczyliśmy port, a niektórzy nawet panoramę Kołobrzegu z latarni morskiej, na którą weszli. Nie tylko mamy zdecydowały się na wspinaczkę po licznych schodach latarni. Na szczycie latarni byli także mały Kubuś i Lenka. Zrobiliśmy im zdjęcie z plaży i wierzcie nam, że tam naprawdę byli i machali do nas, choć trudno ich rozpoznać na zdjęciu z takiej odległości.

 

Opiekun pierwszego mieszkania chronionego, Danuta Rompa, została z drugą częścią grupy wycieczkowej na plaży. Bliźniaczki, druga Lenka i Kubuś, Tadziu i Daria odkrywali uroki piasku morskiego. Dla niektórych dzieci był to pierwszy pobyt nad morzem. Morze było spokojne, a woda ciepła. Był też spacer kołobrzeską promenadą i na molo. Do około było bardzo dużo rodzin z małymi i większymi dziećmi. Kołobrzeg latem jest kolorowy i wesoły, bo to miasto typowo turystyczne.

Na koniec wycieczki wszyscy podróżnicy i Ci duzi i Ci mali mogli skosztować prawdziwej smacznej pizzy w lokalnej Pizzerii. Niewątpliwie było to dodatkową atrakcja dla wszystkich, szczególnie dla dzieci. Uśmiechu i radości nie było końca. To był bardzo bobry pomysł!

Przesyłamy pozdrowienia z Kołobrzegu!