Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Fundacja wystąpiła do Prezydenta Koszalina z wnioskiem o przekazanie nieruchomości położonej w Koszalinie przy ul. Orlej 2a (budynek w zarządzaniu ZBM). Miejsce to ma posłużyć do utworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej.

Budynek, o którym mowa to przedwojenna nieruchomość, wybudowana ok. 1925 r., (funkcja usługowa, trzy kondygnacje, przyziemie i poddaszem nieużytkowym o pow. użytkowej 929,19 m2). Budynek jest w złym stanie technicznym, wymaga przeprowadzenia kapitalnego remontu.

W ramach prowadzonej działalności w obiekcie przy ul. Orlej 2a Fundacja planuje realizować:

  •  stołówkę/jadłodajnię dla osób ubogich,
  • usługi szwalnicze i krawieckie,
  • usługi opieki nad osobami starszymi,
  • usługi profesjonalnego sprzątania i pielęgnacji terenów zielonych,
  • usługi cateringowe,
  • organizację imprez okolicznościowych.

W planowanym Zakładzie Aktywności Zawodowej w Koszalinie zatrudnienie docelowo miałoby znaleźć 50 osób z niepełnosprawnościami w stopniu znacznym i umiarkowanym.

Aktywizacja osób z niepełnosprawnościami jest szczególnie ważna i zrobimy wszystko, aby utworzyć ZAZ w Koszalinie.

Środki na przebudowę oraz wyposażenie chcemy pozyskać z funduszy unijnych oraz z PFRON, ale wcześniej niezbędne jest przygotowanie pełnej dokumentacji budowlanej, aby aplikować o fundusze. Koszt projektów budowlanych w tym technicznych, elektrycznych, hydraulicznych , przeciwpożarowych to  ponad 120 tys. złotych, które musimy wcześniej pozyskać ze zbiórek, licytacji czy imprez charytatywnych. Już teraz zleciliśmy wykonanie inwentaryzacji w cenie prawie 30 tys. złotych jakie pokryjemy z dochodu z ostatniego koncertu charytatywnego , który organizowaliśmy 12 listopada 2022 r., w Filharmonii Koszalińskiej z Andrzejem Piasecznym. Uzyskaliśmy z niego   61 tys. w tym 10 tys. przeznaczyliśmy na leczenie chorej na nowotwór pięcioletniej Mai. Po opłaceniu inwentaryzacji budynku zostanie nam suma 20 tysięcy złotych, dlatego też zwracamy się z prośbą o pomoc do Państwa, abyśmy mogli zebrać na opłacenie pełnej dokumentacji remontowej budynku, bo tylko wtedy możemy złożyć wnioski na pozyskanie z PFRON oraz środków unijnych. 

Wszyscy możemy pomóc w utworzeniu Zakładu Aktywności Zawodowej, wystarczy mała kwota, ale potrzeba zaangażowania wielu osób. Liczymy na WAS i tym razem!!!  Zróbmy to dla Osób z Niepełnosprawnościami, bo przecież każdy chce czuć się potrzebny, wartościowy i niezależny.