Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Zdążyć z pierwszą pomocą

Akademia Pierwszej Pomocy to projekt edukacyjny zainicjowany i prowadzony przez Firmus Group – jednego z najbardziej znaczących deweloperów na lokalnym rynku. Miło nam, że ambasadorką tego ważnego programu została Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes fundacji „Zdążyć z Miłością”.

Akademia Pierwszej Pomocy jest adresowana do szkół i przedszkoli działających w naszym regionie. Inicjatorzy akcji pragną w ten sposób wpajać młodym ludziom umiejętności i zasady udzielania pierwszej pomocy. Co robić, gdy ktoś znajdzie się w sytuacji zagrożenia zdrowia, życia? Jak postępować, by faktycznie pomóc? Na te i wiele innych pytań odpowiadają ratownicy medyczni, którzy w ramach projektu odwiedzają szkoły, czy przedszkola. Zajęcia to nie tylko teoria, ale i praktyka z wykorzystaniem sprzętu do udzielania pierwszej pomocy.

W podobnych zajęciach, zorganizowanych w piątek 18 stycznia w Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Dubois w Koszalinie, uczestniczyła Małgorzata Kaweńska-Ślęzak. Do udziału w spotkaniu została zaproszona jako właśnie mianowana ambasadorka projektu. – Dziękując za ten zaszczytny tytuł pragnę podkreślić, że łączą nas podobne cele. Akademia uczy, jak zdążyć z pomocą, my – jak zdążyć z miłością. Odbiorcą naszych działań zawsze jest człowiek potrzebujący ratunku, pomocy, miłości.

Zajęcia w ramach Akademii Pierwszej Pomocy dla grupy 26 uczniów klasy o profilu biologiczno-chemicznym w LO Dubois poprowadził ratownik medyczny. Ambasadorka programu przypomniała młodym ludziom, że warto pomagać w każdej sytuacji, zachęcając przy tej okazji do wolontariatu w ramach Fundacji „Zdążyć z Miłością”.

– Z perspektywy czasu jestem przekonana, że pomaganie potrzebującym ma ogromny sens, gdyż spotykając ludzi, którym udzielamy wsparcia mamy wpływ na dalsze ich losy, powodujemy, że na twarzach dzieci pojawia się uśmiech, a ich mamy maja nadzieję na lepsze  życie i powrót do normalności po wielu bardzo przykrych przejściach- przekonuje Małgorzata Kaweńska- Ślęzak.

Fundacja „Zdążyć z Miłością” działa w Koszalinie od 2014 roku. Prowadzi mieszkania chronione dla samotnych bezdomnych matek wraz z dziećmi.