Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Zostań wolontariuszem

Fundacja „Zdążyć z Miłością” rozpoczyna rekrutację wolontariuszy. Mile widziany będzie każdy, kto zechce ofiarować swój czas, by bezinteresownie pomagać osobom oczekującym naszego wsparcia.

– Wystarczy dobra wola, chęć działania i zrozumienie dla drugiego człowieka – podkreśla Urszula Łumianek, wiceprezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Naszym przyszłym wolontariuszom nie stawiamy żadnych ograniczeń wiekowych. Liczy się nie metryka, lecz serce.

Wolontariuszami Fundacji mogą zostać zarówno uczniowie, jak i osoby starsze, także emeryci, którzy mają więcej czasu wolnego i chcieliby poświęcić go dla innych. Matki samotnie wychowujące dzieci zwykle nie mają wsparcia ze strony najbliższych. Ich pociechy są pozbawione kontaktów z krewnymi. Wolontariusze, którzy zgłoszą się do Fundacji, będą mogli spędzić z dziećmi trochę czasu, wcielić się w rolę brata, siostry, czy babci lub dziadka.

Wolontariat staje się coraz bardziej popularny. Młodzież szkolna angażuje się w działania wolontaryjne, aby wzbogacić swoje CV o taki rodzaj aktywności, przydatny podczas starania się o przyjęcie na studia, czy o atrakcyjną posadę. Wielu młodych ludzi podkreśla jednak, że wolontariat daje im dużo więcej, niż tylko potrzebną adnotację w dotychczasowym dorobku. To przede wszystkim ogromna satysfakcja i radość z pracy społecznej, która ma sens, która jest potrzebna drugiemu człowiekowi.

Szczególną rolę pełni wolontariat w życiu osób starszych. To ogromne pole do działania dla emerytów, rencistów, którzy mogą tu realizować swoje pasje, poznawać nowych ludzi, czuć się potrzebnymi. – Zamiast siedzieć przed telewizorem i oglądać kolejne seriale, zapraszamy do nas – apeluje do seniorów Urszula Łumianek. – „Babcie” i „dziadkowie” są bardzo potrzebni. Wierzę, że taki rodzaj aktywności okaże się pożyteczny dla obu stron – zarówno dla matek oraz ich dzieci, jak i samych seniorów.

Fundacja ma wiele zadań, które chciałaby powierzyć wolontariuszom. Będzie nie tylko pomoc samotnym matkom i ich dzieciom, ale także wsparcie przy pracach remontowych, czy porządkowych w mieszkaniu chronionym, które powstaje w Koszalinie, w kamienicy przy ul. Jana z Kolna 10. Fundacja wśród swoich celów wymienia również wspieranie osób starszych zagrożonych samotnością, wykluczeniem społecznym, bezradnością. Tu wolontariusze także będą mogli wiele zdziałać.

Osoby zainteresowanie wolontariatem w Fundacji „Zdążyć z Miłością” mogą zgłaszać swój udział za pośrednictwem Internetu. Kwestionariusz osobowy wolontariusza oraz umowę można znaleźć na naszej stronie internetowej. Na zgłoszenia czekamy do końca września. Wszyscy kandydaci przejdą bezpłatne szkolenie dla przyszłych wolontariuszy.

Wszelkich informacji na temat wolontariatu udziela Urszuła Łumianek pod numerem telefonu: 515 246 406.

Dla zainteresowanych Kwestionariusz osobowy wolontariusza do pobrania.