Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Idea wolontariatu

Fundacja „Zdążyć z Miłością” już na początku swojej działalności zadbała o to, aby skupić wokół siebie wolontariuszy gotowych bezinteresownie działać dla dobra drugiego człowieka. Fundacja zorganizowała cykl szkoleń przygotowujący przyszłych wolontariuszy do pracy. Do udziału w szkoleniach prowadzonych przez specjalistów w różnych dziedzinach zgłosiło się wielu chętnych. Byli wśród nich zarówno uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, jak i osoby dorosłe. Po zakończeniu szkoleń wolontariusze otrzymali certyfikaty i rozpoczęli pracę.

Wolontariusze udzielają się w wielu przedsięwzięciach prowadzonych przez Fundację. Uczestniczą w imprezach organizowanych w koszalińskich centrach handlowych, czy w Hali Widowiskowo-Sportowej, pomagają w opiece nad dziećmi z mieszkania chronionego, a także spotykają się z osobami starszymi, między innymi podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Koszalinie.

Fundacja troszczy się o to, aby wolontariusze dobrze czuli się w swojej roli, mogli realizować swoje marzenia. Klub Wolontariusza przy Fundacji działa prężnie, jego członkowie systematycznie spotykają się nie tylko po to, aby wymienić się doświadczeniami, ale także by spotkać się w swoim gronie i miło spędzić czas.

Dla kogo ?

Dla młodych ludzi wkraczających w dorosłość doświadczenia z pracy wolontaryjnej są bezcenne, przydadzą się w późniejszym samodzielnym życiu, nauczą systematyczności, zrozumienia i otwartości na drugiego człowieka. Wolontariusze dorośli także znajdą tu wiele dla siebie. Osoby starsze, zwłaszcza samotne, mogą stać się przyszywanymi babciami dla dzieci, które bardzo tęsknią za ciepłem i miłością.

Zostań wolontariuszem

Jeśli chcesz pomóc, jesteś dyspozycyjny i masz wielkie serce – koniecznie zgłoś się do nas!

 

Pobierz i wypełnij kwestionariusz osobowy wolontariusza.
Wypełniony i zeskanowany kwestionariusz wyślij na adres:wolontariat@zdazyczmiloscia.org.pl
Po przejściu szkolenia, otrzymasz certyfikat.
Zacznij pomagać.

POBIERZ (.pdf)

Kwestionariusz osobowy wolontariusza.

POBIERZ (.doc)

Kwestionariusz osobowy wolontariusza.

Masz pytania?

Skontaktuj się z koordynatorem wolontariatu – Ewa Ostrowska tel. 797 210 555 email: ewa.ostrowska@zdazyczmiloscia.org.pl