Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Jak pomóc skutecznie i bezpiecznie

Podopieczni oraz wolontariusze Fundacji „Zdążyć z Miłością” uczyli się, jak ratować zdrowie i życie innych ludzi. Do fundacyjnej świetlicy zawitał program Akademia Pierwszej Pomocy Firmus Group.

Co zrobić, gdy jesteśmy świadkami wypadku? Jak zachować się, kiedy ktoś traci przytomność? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań padły w niedzielę 14 października w świetlicy Fundacji „Zdążyć z Miłością”. Tego dnia najmłodszych podopiecznych Fundacji oraz wolontariuszy odwiedziły przedstawicielki Firmus Group w osobach: Anety Leśnej, Magdaleny Piskorskiej, Agnieszki Mazurkiewicz oraz Agnieszki Orsa z MiMed Ratownictwo Medyczne, która przeprowadziła szkolenie jako wykwalifikowany ratownik Medyczny.

Szkolenie odbyło się w ramach programu Akademia Pierwszej Pomocy. To akcja edukacyjna prowadzona przez Firmus Group, adresowana do dzieci i młodzieży z powiatu koszalińskiego. Inicjatorzy programu – Firmus Group, czyli grupa spółek deweloperskich prowadzących inwestycje na Pomorzu Środkowym – pragną wypracować w młodych ludziach właściwe odruchy w obliczu zagrożenia. Chodzi o to, aby najmłodsi potrafili udzielić pierwszej pomocy, nie narażając jednocześnie swojego bezpieczeństwa.

Uczestnicy szkolenia wysłuchali wiadomości teoretycznych, mogli też w praktyce spróbować swoich sił w wykonywaniu zabiegów pierwszej pomocy. Dla niektórych udział w takich zajęciach był nowością, inni przypominali sobie swoją wiedzę, ćwiczyli umiejętności.

– To było niezwykle pożyteczne spotkanie – podkreśla Jystyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Wiedza, którą naszym podopiecznym przekazali instruktorzy, może przyczynić się do uratowania ludzkiego zdrowia, a nawet życia. Dziękujemy Firmus Group za to szkolenie. Po raz kolejny doświadczamy ogromnej życzliwości ze strony tej wspaniałej firmy. Z całego serca dziękujemy za wszystko!