Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Nowe okna dla rodziny w potrzebie od Fabryki Okien E.LINK z Koszalina

W pierwszej połowie grudnia minionego roku wpłynęło do Fundacji pismo od asystenta rodziny z prośbą o pomoc dla Pani Celiny (53l), jej męża Leszka (63l) oraz syna Andrzeja (13l).

Rodzina zamieszkuje w starym rodzinnym domu Pana Leszka (wybudowanym w 1887 roku) w niewielkiej wsi w okolicy Koszalina. Zajmują dwa pokoje z aneksem kuchennym, bez łazienki i bieżącej wody. Cały dom wymaga gruntownego remontu, jednak najbardziej potrzebna była wymiana dwóch starych, spróchniałych okien w jednym z pokoi. Dochody rodziny nie pozwalały im na sfinansowanie zakupu. Pani Celina jest osobą schorowaną, posiada orzeczenie o niepełnosprawności. W zasadzie rodzina utrzymuje się z dorywczych prac Pana Leszka i korzysta pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej.

Jak napisała do nas asystent rodziny: „Proszę w imieniu własnym i rodziny o wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia. Nowe okna zapewnią im upragnione ciepło na nadchodzącą zimę i poprawią estetykę pokoju w znacznym stopniu”.

Więc i my poszukaliśmy, zapytaliśmy, poprosiliśmy i już 18.12.2017 rodzina Pani Celiny otrzymała piękne, nowe okna wyprodukowane w koszalińskiej Fabryce Okien E.LINK sp. z o.o. https://web.facebook.com/Fenster.Link/

A już trzy dni później otrzymaliśmy zdjęcia od Pani Celiny, na których widać wymienione okna i krótki podpis: „Okna są już wstawione. Przesyłam zdjęcie. Bóg zapłać za ten dar, który od Państwa otrzymałam”.

My te podziękowania przekazujemy na ręce Współwłaścicieli i Zarządu Spółki. Także w imieniu własnym pragniemy gorąco podziękować za szybką reakcję i dobre serca otwarte na drugiego człowieka.

Facebook