Fundacja "Zdążyć z Miłością"

O Fundacji z Koszalina – na Florydzie

Wieści o koszalińskiej Fundacji „Zdążyć z Miłością” dotarły nawet za ocen. W polonijnej gazecie Biały Orzeł ukazał się artykuł „Podaruj dzieciom miłość!” poświęcony charytatywnej działalności  Elżbiety Rutkowskej- Nazarian oraz jej męża Iszchana Nazariana.

Państwo Nazarianowie  mieszkają w Stanach Zjednoczonych,  na Florydzie. Pani Elżbieta od ponad 20  lat prowadzi organizację charytatywną Direct Help to Eastern Europe, wspierającą dzieci w Polsce i innych krajach Europy Wschodniej.

We wrześniu 2015 roku goście z USA odwiedzili Koszalin i postanowili wspomóc podopiecznych Fundacji „Zdążyć z Miłością”, umożliwiając dzieciom oraz ich mamom zakup butów. Dziękując za ten dar lokatorki mieszkania chronionego zaprosiły przybyszów z Ameryki do siebie. Była kawa, słodki poczęstunek i serdeczne rozmowy.

Zdjęcie upamiętniające tamtą wizytę zostało opublikowane w artykule gazety White Eagle (Biały Orzeł ), opisującym dokonania organizacji charytatywnej Direct Help to Eastern Europe. Elżbieta Rutkowska-Nazarian opowiada o swojej pracy i charytatywnych podróżach do krajów Europy wschodniej, także do Koszalina.

Podczas spotkania w koszalińskim mieszkaniu Fundacji „Zdążyć z Miłością” Pani Elżbieta obiecała, że nie zapomni o Fundacji oraz jej podopiecznych. I słowa dotrzymała.

– Z całego serca dziękujemy za pamięć oraz  wsparcie  – podkreśla Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. –  Dzięki takim wspaniałym osobom, jak Państwo Nazarian, po raz kolejny możemy upewnić się, że na całym świecie są ludzie pragnący bezinteresownie nieść pomoc potrzebującym.

floryda