Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Relikwie Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Koszalinie

Do Koszalina trafią relikwie św. Urszuli Ledóchowskiej, patriotki o wielkim sercu, opiekunki polskich sierot, zakonnicy głoszącej politykę miłości. Relikwie znajdą godne miejsce w koszalińskim kościele p.w. Ducha Świętego. To ważne wydarzenie także dla Fundacji „Zdążyć z Miłością”, której patronką jest św. Urszula.

Uroczystość wprowadzenia i instalacji relikwii św. Urszuli Ledóchowskiej odbędzie się 11 września w kościele p.w. Ducha Świętego. Mszy świętej, która rozpocznie się o godz. 9.00,  będzie przewodniczył biskup Paweł Cieślik. Po mszy, tuż po godz. 10.00 zostanie otwarta wystawa pt. „Moją polityką jest miłość” Św. Urszula – Julia Maria Ledóchowska (1865 – 1939). Na godz. 10.45 jest zaplanowany spektakl pt. „Ocalić od zapomnienia – Święty to przyjaciel”, o św. Janie Pawle II, św. Urszuli i cudzie Daniela, spektakl w wykonaniu łódzkiego Teatru Zwierciadło, pod przewodnictwem dyrektora teatru, Pana Krzysztofa Kaczmarka.

Dlaczego relikwie św. Urszuli będą czczone w Koszalinie? Dlaczego tu kult tej „Uśmiechniętej Świętej” jest tak żywy? Bo właśnie tu, w Koszalinie mieszkają Urszula i Janusz Gajewscy, którzy  Urszuli Ledóchowskiej zawdzięczają tak wiele – cudowne ocalenie syna Daniela od śmierci z powodu porażenia prądem. Ten cud został uznany w procesie kanonizacji błogosławionej Urszuli Ledóchowskiej. Uroczystości kanonizacyjne pod przewodnictwem Jana Pawła II, w których wziął udział cudownie ocalony Daniel, miały miejsce w Rzymie 18 maja 2003 roku.

Relikwie św. Urszuli  Ledóchowskiej znajdą się w Koszalinie dzięki zaangażowaniu Urszuli i Janusza Gajewskich. Organizując tę wyjątkową uroczystość rodzice Daniela pragną uczcić 20. rocznicę cudu ocalenia ich syna oraz 13. rocznicę kanonizacji św. Urszuli Ledóchowskiej.

Sprowadzenie relikwii ma szczególne znacznie również  dla koszalińskiej  Fundacji „Zdążyć z Miłością” Św. Urszula Ledóchowska jest patronką Fundacji, której misją jest niesienie pomocy i miłości potrzebującym, szczególnie samotnym matkom z dziećmi. Życie i dokonania św. Urszuli stały się inspiracją dla  członków i wolontariuszy Fundacji „Zdążyć z Miłością”, którzy czują na co dzień wsparcie niezwykłej Patronki w realizowaniu przedsięwzięć fundacji a szczególnie tworzenie mieszkań chronionych dla samotnych, bezdomnych matek z małoletnimi dziećmi.

20160623_plakat_relikwie_www