Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Bal dobrych serc wiosenną porą

Choć za oknami panował niezbyt wiosenny chłód, atmosferę balowej sali rozgrzały gorące serca uczestników I Wiosennego Balu Charytatywnego zorganizowanego przez Fundację „Zdążyć z Miłością”. Goście bawili się do późnej nocy, wspierając jednocześnie szczytny cel.

W sobotę 22 kwietnia Fundacja „Zdążyć z Miłością” zaprosiła swoich przyjaciół, sympatyków i ludzi dobrej woli na bal charytatywny. Imprezy tego typu zwykle mają miejsce w karnawale. Ten bal odbył się wiosenną porą. Co  prawda aura bardziej przypominała chłodną zimę, niż ciepłą wiosnę, ale zabawa była gorąca i wspaniała.

I Wiosenny Bal Charytatywny Fundacji Zdążyć z Miłością” odbył się w gościnnych wnętrzach Domu Restauracyjnego „Zorza Platinum”. Dawna koszalińska „Zorza” to dziś całkiem nowy lokal, który przyciąga gości świetną atmosferą i znakomitą kuchnią. Mogli się o tym przekonać uczestnicy balu charytatywnego, którzy bawili się do trzeciej nad ranem, a w przerwach między tańcami mogli raczyć się kulinarnymi  specjałami przygotowanymi przez mistrzów kuchni „Zorzy”.

Imprezę poprowadził Daniel Zmitek, a o muzyczną oprawę  zadbał DJ. Bal obfitował w moc niespodzianek, wśród nich znalazły się także muzyczne perełki, czyli występy artystów z Filharmonii Koszalińskiej Państwa Justyny i Piotra Jakubowskich. Stasiu Żabiński, Przyjaciel naszej Fundacji, Prezes Stowarzyszenia Niepełnosprawnych IKAR, wręczył na ręce Prezes Fundacji, Małgosi Kaweńskiej – Ślęzak, piękne podziękowania i pamiątkowy medal z niezwykłą dedykacją. To słowa św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki Fundacji: Bądźcie słoneczkiem rozsiewającym na około promyk ciepła, światła, Bożego szczęścia”. Dziękujemy za ten przemiły gest i różnego rodzaju wsparcie jakiego często udziela nam Stasiu w naszych działaniach. Kolejną  niespodziankę przygotował Pan Zygmunt Królak, poeta z podkoszalińskiego Witolubia, który specjalnie na tę okazję napisał wzruszający wiersz. Jego utwór został podczas balu odczytany i nagrodzony gorącymi brawami.

 

Niemało emocji wzbudziła aukcja przedmiotów podarowanych przez darczyńców. Wśród pięknych rzeczy ofiarowanych na aukcję znalazła się m.in. unikatowa skórzana torebka damska wykonana dla Fundacji  przez Sarę Betkier, młodą artystkę, projektantkę  z Politechniki Koszalińskiej. Uczestnicy imprezy chętnie brali udział w loterii, w której wygrywał każdy los. Gościom bardzo podobały się także popisy tancerzy Studia Tańca Pasja.

Goście sobotniego balu pragnęli miło spędzić wieczór, ale także wspomóc podopieczne Fundacji „Zdążyć z Miłością” – samotne bezdomne matki z małoletnimi dziećmi.   Patronat nad wydarzeniem objął prezydent Piotr Jedliński.

Dochód z imprezy  wyniósł 11.880 tysięcy złotych. i w całości zostanie przeznaczony na remont dachu i poddasza kamienicy przy ul. Jana z Kolna 10, gdzie mieszczą się dwa mieszkania chronione prowadzone przez Fundację “Zdążyć z Miłością”. Dach jest w fatalnym stanie, przecieka i grozi zalaniem odnowionych mieszkań. W zamian za remont Fundacja będzie mogła użytkować poddasze, powstanie tu świetlica dla dzieci, miejsce spotkań ze specjalistami, wolontariuszami. Koszt remontu wraz z wyposażeniem wynosi 220 tysięcy złotych, połowę potrzebnej kwoty Fundacja już zebrała. Prace remontowe na strychu trwają.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, gospodarzom, wolontariuszom, artystom i osobom, które pomogły w  przygotowaniu te wyjątkowej  imprezy – podkreślają przedstawicielki Fundacji Zdążyć z Miłością”: Małgorzata Kaweńska- Ślęzak i Justyna Śmidecka –  Cieszy nas, że idea pomocy osobom słabszym, zwłaszcza samotnym bezdomnym matkom i ich dzieciom, łączy tak wiele osób.

Dziękujemy również Wolontariuszkom Fundacji: Monice Gańczy, Urszuli Piątkowskiej, Magdalenie Tchoryk i Ilonie Wojciechowskiej a Pani Marcie Figarskiej za wykonanie pięknych zdjęć.