Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Hojny prezent od Firmus Group

Po raz kolejny Firmus Group wsparł samotne, bezdomne matki oraz ich dzieci. Tym razem deweloper ofiarował Fundacji „Zdążyć z Miłością” czek na kwotę 7.777 złotych. Tyle siódemek na pewno przyniesie szczęście!

Firmus Group –  grupa spółek deweloperskich –  słynie nie tylko ze znakomitych realizacji domów  i apartamentów, ale także z wielkiego serca okazywanego potrzebującym. Na hojność znanego dewelopera znów mogły liczyć podopieczne Fundacji „Zdążyć z Miłością”.

Uroczystość przekazania czeku odbyła się w sobotnie przedpołudnie, 22 kwietnia. Prezes Firmus Group Stein Knutsen oraz przedstawiciele firmy zostali zaproszeni do mieszkania chronionego  prowadzonego przez Fundację „Zdążyć z Miłością”. W starej kamienicy przy ul. Jana z Kolna 10 znajdują się dwa takie mieszkania dla samotnych bezdomnych matek wraz z małoletnimi dziećmi.

czek011_1575x1050

Oba lokale są pięknie wyremontowane, mieszkają w nich lokatorki ze swymi pociechami. Problemem był jednak  przeciekający dach kamienicy. Fundacja podjęła się jego remontu, licząc na pomoc darczyńców. Wśród sponsorów znalazł się Firmus Group, który wcześniej przekazał kwotę 10 tysięcy na ten cel, a teraz ofiarował czek opiewający na kwotę 7.777 złotych – także jako  darowiznę na poczet remontu.

Podczas miłego potkania w mieszkaniu chronionym padło wiele słów podziękowań. – Jesteśmy wdzięczne, że możemy liczyć na wsparcie – podkreślała Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Do tej pory Firmus Group dwukrotnie był sponsorem głównym naszych koncertów charytatywnych, będzie nim po raz trzeci, podczas kolejnego koncertu, który jest zaplanowany na listopad.  Czek, który otrzymujemy teraz, jest dla nas wielką radością i znaczącym zastrzykiem finansowym.

Prace remontowe trwają. Koszt remontu dachu i poddasza, gdzie powstanie świetlica dla dzieci, wynosi 220 tysięcy złotych. Połowę potrzebnej sumy Fundacja już zebrała, dzięki hojności darczyńców i organizacji imprez charytatywnych.