Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Kilogramy dobroci

Po wiosenno-letnich miesiącach, gdy skarbonki orbitalne Fundacji „Zdążyć z Miłością” „dyżurowały” w koszalińskich placówkach, przyszedł czas na wielkie podsumowanie. Było co liczyć, bo obie skarbonki były pełne monet.

W galerii handlowej EMKA skarbonka orbitalna Fundacji „Zdążyć z Miłością” stanęła  2 czerwca 2016 roku.  Opróżniona została 26 listopada tego roku. Tu udało się zebrać 2096,26 złotych. Kolejna skarbonka znalazła swoje miejsce w Parku Wodnym, gdzie  była ustawiona 11 maja 2016 roku. Gdy została opróżniona 27 listopada br, okazała się bardziej zasobna od tej stojącej w EMCE. Dzięki skarbonce w Parku Wodnym Fundacja zebrała  4581,43złotych.

W obu skarbonkach dominowały monety o małych nominałach. Ich posegregowanie, a następnie policzenie wymagało sporo pracy i wysiłku. W akcję liczenia, która trwała kilka dni, byli zaangażowani członkowie oraz wolontariusze Fundacji. Dzięki życzliwości pań z Banku PKO BP udało się całość podsumować, co do przysłowiowego grosza.

Gdyby zważyć monety wrzucane do skarbonek, zebrałoby się niemało kilogramów. – Ogromnie cieszy nas każdy grosik  wrzucony do skarbonki,  bo wiemy, że znalazł się tu z potrzeby serca tak wielu ofiarodawców – mówi Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – Dzięki takim datkom zostawianym w dwóch skarbonkach,  w sumie uzbieraliśmy prawie 7 tysięcy złotych!

Pieniądze ze skarbonek orbitalnych zostaną przeznaczone na potrzeby podopiecznych Fundacji – samotnych bezdomnych matek oraz ich dzieci. Fundacja „Zdążyć z Miłością” w październiku br oddała drugie mieszkanie chronione dla matek z dziećmi, a teraz gromadzi fundusze na remont poddasza  budynku, gdzie mieszczą się mieszkania i urządzenie tam świetlicy.

Skarbonki są już puste  i … wracają na swoje miejsce. Jedna –  jak poprzednio – staje w Galerii EMKA, druga – w Parku Wodnym.– Dziękujemy za dotychczasową hojność i prosimy o dalszą życzliwość – dodaje Justyna Śmidecka. – Mamy nadzieję, że goście odwiedzający EMKĘ czy Park Wodny  nadal będą chcieli wspierać samotne mamy i nie przejdą obojętnie obok naszych skarbonek.

W dniu 26-11-2016, w sobotę, w godz. 13:00 – 15:00 w Galerii EMKA towarzyszyła nam firma SONIQUA, która zupełnie nieodpłatnie przygotowała nagłośnienie wraz z dwoma mikrofonami bezprzewodowymi i podkładem muzycznym. Jednocześnie stała się Partnerem Fundacji, deklarując wsparcie naszych imprez i eventów. Więcej o firmie SONIQUA znaleźć można na stronach: https://soniqa.pl