Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Mieszkanie wymaga remontu

Fundacja „Zdążyć z Miłością” otrzymała od miasta lokal przy ulicy Jana z Kolna 10. Powstanie tu mieszkanie chronione dla samotnych matek z małoletnimi dziećmi. Mieszkanie wymaga remontu.

Lokal liczy 115 metrów kwadratowych. Do niedawna mieścił się tu Zakład Gospodarki Mieszkaniowej nr 5 Zarządu Budynków Mieszkalnych. We wrześniu ubiegłego roku, w ograniczania kosztów, ZGM nr 5 został zlikwidowany. Aby w mieszkaniu mogły zamieszkać mamy z dziećmi, należy przeprowadzić niezbędne prace remontowe.

Najpilniejszą potrzebą jest konieczność wydzielenia łazienki (obecnie w mieszkaniu jest jedynie niewielka toaleta, łazienki nie ma w ogóle). Aby łazienka mogła powstać, należy wykonać niezbędne roboty hydrauliczne, a także zakupić i zamontować bojler elektryczny oraz kabinę prysznicową i umywalkę.

W mieszkaniu nie ma również kuchni z prawdziwego zdarzenia, podczas remontu kuchnię trzeba więc urządzić – zainstalować w niej kuchenkę elektryczną, zamontować szafki, aby mamy mogły tu przygotowywać posiłki dla swoich pociech.

W mieszkaniu może powstać 5 – 6 pokoi. Aby było to możliwe, wcześniej trzeba zdemontować kasetony z jarzeniowym oświetleniem na suficie, postawić ścianki działowe w największych pokojach. Niezbędna jest także wymiana drzwi oraz okien (koszalińska firma PUF zadeklarowała pomoc w wymianie okien).

Kolejne zadania to wymiana wykładzin podłogowych PCV, modernizacja instalacji elektrycznej, wreszcie malowanie ścian. Wszystkie po mieszczenia w mieszkaniu będzie trzeba nie tylko wyremontować, ale także je urządzić. Jednym z pomieszczeń będzie kącik zabaw dla dzieci, gdzie przydadzą się mebelki, sprzęty i zabawki.

Fundacja „Zdążyć z Miłością” apeluje o pomoc. Mile widziana będzie każda forma wsparcia, począwszy od wykonania projektu, poprzez roboty modernizacyjne, do zakupu mebli i sprzętów do mieszkania. Remont potrwa do końca roku. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, pierwsze lokatorki wprowadzą się do mieszkania wraz z początkiem przyszłego – 2015 roku.