Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Projekt „Zjedz obiad z Seniorem”, nowy rozdział

Zakończyła się pierwsza edycja projektu „Zjedz obiad z Seniorem”, rozpoczęta 10 września 2017 roku. Emocje związane ze wspólnym spędzaniem czasu i spożywaniem przepysznych obiadów w towarzystwie rewelacyjnych Seniorów towarzyszyły nam aż do ostatniej niedzieli przed Świętami Bożego Narodzenia. W projekcie udział wzięło 9 Seniorów, którzy dzięki życiowemu doświadczeniu podarowali nam cudowne i wzruszające wspomnienia z czasów swojej młodości, kiedy to „czekało się na list od ukochanej przez kilka tygodni, a w zimie nawet miesięcy”. Cieszy nas, że mogliśmy choć jeden dzień w tygodniu zatrzymać się na moment i poświęcić swój czas osobie starszej, wysłuchać, porozmawiać i razem śmiać się niejednokrotnie do łez. Różnica pokoleń, jaka występowała pomiędzy Seniorami, a wolontariuszami okazała się nie być żadną przeszkodą w komunikacji, a naszych 5 wspaniałych wolontariuszy z ogromnym zaangażowaniem włączało się w realizację projektu.

Z całego serca pragniemy podziękować Restauracji „Młyńskiej”, Bistro Qura, Prywatka, oraz Viva Italia za bezpłatne ugoszczenie Seniorów i wolontariuszy. Jesteśmy wzruszeni faktem, że koszalińscy restauratorzy bez wahania zgodzili się wesprzeć nas w organizowanym przedsięwzięciu. Jesteście ludźmi o wielkim sercu. Tak naprawdę współtworzycie ten projekt wspólnie z nami. Bez zaangażowania tych firm, restauracji, realizacja projektu nie byłaby możliwa. Właściciele tych lokali zawsze dbali nie tylko o to, aby przygotowane obiady były smaczne, ale także o cudowną atmosferę i miłe przyjęcie Seniora i wolontariusza.

Do Seniorów, których zaprosiliśmy na nasze niedzielne obiadki udało nam się dotrzeć dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Koszalinie – dział osób Starszych i Niepełnosprawnych, Domem Pomocy Społecznej w Koszalinie przy ul. Teligi, a także dzięki zgłoszeniom osób prywatnych. Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie w realizację tego projektu.

Dziękujemy także za wsparcie i wspaniałe pomysły Panu Robertowi Bodendorf. Wzbogacił on nasz projekt poprzez wprowadzenie prezentów dla Seniorów, których zapraszaliśmy na nasze niedzielne obiady. Przekazywane upominki wzbudzały wielką radość, a niejednokrotnie wzruszenie wśród naszych Seniorów. Były naprawdę miłą niespodzianką. Pan Robert był nie tylko pomysłodawcą prezentów dla Seniorów, ale również sponsorem materiałów do wykonania tych prezentów (zarówno poduszek, jak i bombek), ale swój czas na wykonanie tych pięknych prezentów poświęciły dwie Panie zaproszone do włączenia się do projektu: Pani Katarzyna Michalik vel Kate Martini https://web.facebook.com/katarzyna.michalik.969 oraz Adriana Bratko https://www.facebook.com/adriana.bratko. Wszystkim serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowane środki finansowe.

Mówiąc o naszym projekcie nie możemy nie wspomnieć o sieci taksówek RADMOR TAXI. Byli bezcenni, nie zastąpieni, wspierali nas w całym okresie realizacji projektu. Sami wyszli z inicjatywą i zaproponowali, że włączą się do projektu i będą zabezpieczali przejazdy dla Seniorów i wolontariuszy. Wszystko działało perfekcyjnie. Dziękujemy Pani Eli Konarskiej, a także całemu zespołowi za wsparcie i okazaną pomoc.

Cały projekt był koordynowany z ramienia Fundacji przez dwie osoby Sylwie Nogę i Justynę Śmidecka, które zakochały się w projekcie „Zjedz obiad z Seniorem”. Podziękowania szczególnie dla koordynatora wolontariatu Fundacji, dla Pani Sylwii, która wszystko dogrywała logistycznie tak aby każdy chętny Senior miał wolontariusza, który spędzi z nim niedzielne popołudnie. Wszystko było dograne perfekcyjnie!

Mija rok 2017. Wstępnie zaplanowaliśmy realizacje tego projektu do końca grudnia br. Jednak ze względu na to, że wciąż zgłaszają się nowi Seniorzy, chętni do wzięcia w nim udziału. Dotychczasowi również deklarują chęć ponownego wspólnego wyjścia z wolontariuszem na niedzielne spotkanie, postanowiliśmy przedłużyć projekt „Zjedz obiad z Seniorem” na kolejne miesiące przyszłego roku. Zatem zapraszamy kolejne restauracje do włączenia się do naszych działań. Zróbmy to wspólnie!

Wszystkim, którzy dotychczas nas wsparli z całego serca, pięknie dziękujemy!

Koordynatorami akcji ze strony Fundacji są:

Justyna Śmidecka kom. 660 492 764, e-mail: justyna.smidecka@zdazyczmiloscia.org.pl

Sylwia Noga kom. 798 744 601, e-mail: sylwia.noga@zdazyczmiloscia.org.pl