Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Rodzinny festyn mikołajkowy

Gwarno, wesoło i tłoczno było w sobotę 5 grudnia w koszalińskiej Galerii EMKA. Fundacja „Zdążyć z Miłością” zaprosiła dzieci, ich rodziców i dziadków na rodzinny festyn mikołajkowy.

Atrakcji było mnóstwo, a każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Fundacja „Zdążyć z Miłością” zadbała o to, aby mikołajkowy festyn stał się imprezą dla całych rodzin, nie tylko z Koszalina, lecz również z okolicznych miejscowości. Mikołajkowe niespodzianki czekały na gości zarówno na scenie Galerii EMKA, jak i na ustawionych wokół stoiskach.

Gromkie brawa zebrali najmłodsi artyści z koszalińskich przedszkoli, którzy kolejno prezentowali się na scenie. Układy taneczne w wykonaniu przedszkolaków były nagradzane głośnymi oklaskami i nagrywane przez dumnych rodziców. Przedszkola aktywnie włączyły się do mikołajkowej akcji, wcześniej zebrały pluszaki i inne zabawki, przekazując je na loterię fantową.

Na scenie Galerii EMKA pięknie zaprezentowali się tancerze. Publiczność podziwiała występy zespołu tanecznego SZYK pracującego pod kierunkiem Grażyny Mulczyk-Skarżyńskiej. Podobały się także występy tancerzy ze Szkoły Tańca PASJA Wioletty Wojciechowicz, grupy Zumba Kids Anny Wojnarowskiej, czy Szkoły Tańca Top Toys. Koszalińska publiczność miała również okazję obejrzeć popisy zespołów tanecznych z Gminnego Ośrodka Kultury w Wyszewie prowadzonych przez Paulinę Gryniewicz.

Mikołajkowy festyn uświetnili swoimi pięknymi głosami młodzi i utalentowani wokaliści. Wystąpiła Klaudia Barska, zaprezentowali się także podopieczni Ewy Turowskiej z Centrum Kultury 105. Amatorom sportowych wrażeń do gustu przypadł pokaz sztuk walki w wykonaniu adeptów Wing Tsun Kung Fu Koszalin.

Uczestnicy festynu mogli skorzystać z bezpłatnego badania poziomu glukozy i ciśnienia tętniczego krwi. Zainteresowaniem cieszyły się porady specjalistów: dietetyka z Centrum Dietetycznego NatureHouse, czy podologa z COSMEDICA Gabinetu Podologicznego Katarzyny Kasprzak.

Swój sklepik z aniołami na mikołajkowym festynie otworzyła Pracownia Ceramiczna „Czwarte Niebo”. W stoisku Malinadesign można było podziwiać produkty dla małych i dużych wykonane z potrzeby serca. Amatorki mody bez względu na wiek zatrzymywały się przy stoisku CircleSkirt, gdzie powstawały spódniczki z koła i dodatki, dzięki którym można stworzyć ponadczasowe kreacje. Świeże soki z warzyw i owoców proponowała Urszula Jeger z Agroturystyki Agrochłopy.

Najmłodsi brali udział w loterii fantowej, gdzie do wygrania były zabawki. Każdy, kto chciał, mógł zrobić sobie zdjęcie z Mikołajem i wyciągnąć z jego worka zabawkę. Dominującym kolorem podczas festynu była czerwień, i to nie tylko na długim płaszczu Świętego Mikołaja. Czerwień to barwa miłości – najważniejsza dla fundacji, która zgodnie ze swoją nazwą pragnie zdążyć z miłością do osób potrzebujących wsparcia.

Ubrani w czerwone koszulki wolontariusze Fundacji „Zdążyć z Miłością” przez całą imprezę zbierali do puszek datki. Udało się zebrać 3.044,38 zł. (trzy tysiące czterdzieści cztery złote, trzydzieści osiem groszy). Dochód ze zbiórki zostanie przeznaczony na remont i wyposażenie drugiego mieszkania chronionego dla samotnych bezdomnych matek oraz ich małoletnich dzieci.

– Miło nam, że mogliśmy gościć na festynie tak wiele osób – podkreśla prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością” Małgorzata Kaweńska–Ślęzak. – Cieszymy się, że całe rodziny zechciały spędzić z nami ten mikołajkowy czas, a przy okazji wesprzeć ideę, która nam przyświeca, aby nieść pomoc mamom, które pragną wyjść z bezdomności i godnie wychowywać swoje dzieci.

– Dziękujemy Galerii EMKA, która po raz kolejny odtworzyła przed nami drzwi, umożliwiając zorganizowanie tej imprezy – dodaje wiceprezes Fundacji Justyna Śmidecka. – Jesteśmy wdzięczni wszystkim, którzy włączyli się w jej organizację, szczególnie koszalińskim przedszkolom, które tak chętnie odpowiedziały na nasze zaproszenie.