Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Mikołajki w mieszkaniu chronionym

Uczniowie Gimnazjum nr 6 postanowili, by zamiast tradycyjnych mikołajek w klasie przygotować niespodzianki dla dzieci z mieszkania chronionego dla samotnych matek. Mikołajkowe spotkanie uczniów z dziećmi wypadło na szóstkę.

Mikołajki klasowe to szkolna tradycja. Zazwyczaj uczniowie przygotowują drobne upominki swoim kolegom. Uczniowie klasy III f koszalińskiego Gimnazjum nr 6 zdecydowali, że tym razem będzie inaczej. Klasowe mikołajki postanowili urządzić w mieszkaniu chronionym prowadzonym przez Fundację „Zdążyć z Miłością” i obdarować najmłodszych lokatorów mieszkania upominkami.

Gimnazjaliści wcześniej przygotowali paczki i indywidualnie dobrali je do każdego dziecka, tak, aby prezent był zgodny z wiekiem i upodobaniami najmłodszych. W niedzielne popołudnie 6 grudnia do mieszkania zastukali: Adam Sawczyński, wychowawca klasy III f wraz z uczennicami i wolontariuszkami – Agnieszką Skrzypek i Klaudią Kołwzan. Największą radość wśród dzieci wzbudziło pojawienie się Mikołaja – w jego rolę wcielił się Jakub Kubiak. Gościom towarzyszyła Mariola Włodarczyk, koordynator Klubu Wolontariusza w Gimnazjum nr 6.

Na mikołajkowych przybyszów czekał słodki poczęstunek przygotowany przez mamy z mieszkania chronionego. Było mnóstwo radości, szczególnie podczas rozpakowywania paczek.

– Jesteśmy wdzięczni uczniom i nauczycielom za ten piękny gest – podkreśla Małgorzata Kaweńska-Ślęzak, prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”, która w imieniu Fundacji przekazała podziękowania za przygotowanie mikołajkowych niespodzianek. Gimnazjaliści z „szóstki” klasówkę z bezinteresownego czynienia dobra zdali na szóstkę.