Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Muzyczny wieczór ze szlachetnym przesłaniem

Gwiazda wieczoru Halina Młynkova oczarowała koszalińską publiczność podczas sobotniego koncertu charytatywnego zorganizowanego przez Fundację „Zdążyć z Miłością”. Pięknej muzyce towarzyszyło szlachetne przesłanie – pomoc samotnym bezdomnym matkom i ich dzieciom.

To już kolejny koncert charytatywny, na jaki Fundacja „Zdążyć z Miłością” zaprosiła mieszkańców Koszalina i regionu. Podobnie jak rok temu, także i tym razem Filharmonia Koszalińska otworzyła swoje gościnne progi, dzięki czemu koncert miał wspaniałą i uroczystą oprawę. W tym roku gwiazdą była Halina Młynkova, która wystąpiła wraz ze swoim zespołem oraz z orkiestrą smyczkową Filharmonii Koszalińskiej.

Zanim jednak na scenie pojawili się artyści, przedstawicielki Fundacji „Zdążyć z Miłością” – Małgorzata Kaweńska-Ślęzak oraz Justyna Śmidecka – powitały gości i przybliżyły ideę Fundacji. Padło wiele słów podziękowań kierowanych do firm, które wsparły remont i wyposażenie pierwszego mieszkania chronionego prowadzonego przez Fundację. Wśród darczyńców wymienione zostało między innymi Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer oraz firma Espersen, która wspomogła remont pierwszego mieszkania, a także przekazała fundusze ma modernizację drugiego.

Całkowity dochód z sobotniego koncertu zostanie przeznaczony na remont drugiego mieszkania. Miasto przekazało lokal, a obecny na koncercie prezydent Koszalina Piotr Jedliński podkreślał, jak ważna i cenna jest ta inicjatywa. Aby kolejne samotne matki z dziećmi mogły znaleźć bezpieczną przystań, trzeba uzbierać około 160 tysięcy złotych. Każdy, kto kupił bilet-cegiełkę na koncert, będzie miał swój udział. Firmy, które zdecydowały się zostać sponsorami koncertu, zostały uhonorowane statuetkami – „Aniołami”.

– Jesteśmy dumni, że możemy brać udział w tym projekcie – podkreślał w swoim wystąpieniu Stein Christian Knutsen, prezes Firmus Group – sponsora głównego koncertu. – Nasza firma wypracowała dobrą markę, której znaczącą częścią jest wspieranie inicjatyw społecznych. Włączyliśmy się w działania Fundacji „Zdążyć z Miłością” doceniając fakt, że nie jest to wyłącznie akcja jednorazowa, lecz projekt przewidziany na dłuższy czas. Do tej pory braliśmy udział w wielu wydarzeniach, głównie o charakterze sportowym, teraz postanowiliśmy wesprzeć przedsięwzięcie społeczne, adresowane do kobiet.

I wreszcie na scenie pojawiła się Halina Młynkova. W pierwszej części śpiewała z towarzyszeniem swojego zespołu, w drugiej – – wokalistce i muzykom z zespołu towarzyszyła sekcja smyczkowa orkiestry Filharmonii Koszalińskiej. Specjalnie na ten koncert powstały nowe aranżacje utworów. Przeboje w orkiestrowym wydaniu zabrzmiały tak pięknie, że publiczność, która wypełniła widownię do ostatniego miejsca, zgotowała artystce owację na stojąco.

– Wspaniały głos, ogromny temperament sceniczny, a do tego wielka klasa i uroda – takie opinie o Halinie Młynkovej dało się słyszeć po koncercie. Popularna wokalistka zaprezentowała zarówno nowe piosenki, jak i przeboje wylansowane z „Brathankami”. Oczywiście, nie mogło zabraknąć słynnych „Czerwonych korali”.

Na publiczność tego wyjątkowego koncertu czekały nie tylko wrażenia statystyczne, ale także mnóstwo niespodzianek. W holu Filharmonii, na specjalnie urządzonych stoiskach, można było kupić świąteczne, ręcznie wykonane kartki, bożonarodzeniowe ozdoby i inne drobiazgi. Dochód z ich sprzedaży, podobnie jak całego koncertu, będzie przeznaczony na jeden cel – remont mieszkania, które stanie się azylem dla samotnych matek oraz ich dzieci.

Organizację koncertu wsparło wiele firm i osób:

Sponsor Główny

Firmus Group

 

Sponsor Srebrny

Interferie S.A.

Uzdrowisko Połczyn Zdrój, Polska Grupa Uzdrowisk

PŻB Polska Żegluga Bałtycka S.A.

LECHBUD Koszalin sp. z o.o.

Grupa Mojsiuk Mercedes Benz, Honda, Peugeot

 

Sponsor

MPS International sp. z o.o.

DEGA SA.

MATI GLASS Wiolett Skowronek Duda

DRINKTECH Jarosław Wolski

Apteka POD FILARAMI Sylwia Pruszewicz

 

Partnerzy

Caritas Diecezji Koszalińsko – Kołobrzeskiej

Północna Izba Gospodarcza Oddział Koszalin

 

Promocja i puplic relations

SATORI public relations

Ad.Media Consulting

 

Patronaty medialne

TVP Szczecin

TV MAX Koszalin

Radio Plus

Radio Koszalin

Głos Koszaliński

Prestiż magazyn koszaliński

Gość Niedzielny

MIASTO tygodnik koszaliński