Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Rossmann – Pomoc warta 3,5 miliona złotych dla 147 instytucji

rossmanPomoc warta 3,5 miliona złotych dla 147 instytucji

Rossmann przekaże produkty o wartości niemal 3,5 miliona złotych do 147 instytucji charytatywnych w całej Polsce. W województwie zachodniopomorskim i okolicach pomoc – ponad 180 tys. zł w dostępnych w Rossmannie produktach – trafi do 9 organizacji. Fundacja „Zdążyć z Miłością” otrzymała wsparcie w postaci produktów z oferty sieci sklepów Rossmann o łącznej wartości 22.504,00zł. Wszystkie produkty już dojechały do Koszalina i w niedługim czasie trafią do podopiecznych Fundacji.

Właśnie zakończyła się akcja, w ramach której członkowie Klubu Rossmann mogli wesprzeć lokalne organizacje robiąc zakupy w naszych drogeriach i korzystając z aplikacji Rossmann PL.

Klub Rossmann wystartował w kwietniu tego roku. Naszym klientom daje dostęp do rabatów i spersonalizowanych ofert. Jednak robiąc zakupy nasi klienci jednocześnie wsparli lokalne instytucje pomagające potrzebującym.

Poprosiliśmy naszych pracowników w drogeriach o wskazanie organizacji charytatywnych z ich okolicy, regionu. Przyjęliśmy, że każdej z nich gwarantujemy darowiznę w wysokości 2 tys. zł. Kwotę tę można było jednak łatwo powiększyć – za każdą użytą przez naszego klienta co najmniej trzy razy aplikację Rossmann PL przekazywaliśmy dodatkowe 1 zł – w produktach – na wspieraną przez dany sklep organizację. W każdej z naszych drogerii widniała informacja, na jaką organizację z regionu zbiera konkretny sklep.

– W akcję chętnie zaangażowali się nasi pracownicy i klienci, bo nikt tak dobrze jak oni nie zna lokalnych potrzeb – mówi Agata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Rossmanna.

Aż 9 organizacji działających w regionie zachodniopomorskim i okolicach otrzyma od nas wsparcie. Są wśród nich hospicja dla dzieci i dorosłych z Koszalina i Szczecina, znane fundacje i stowarzyszenia, takie jak „Nadzieja” z Słupska, „Bratek” z Barlinka czy „Zdążyć z miłością” z Koszalina oraz schroniska dla zwierząt w Golczewie i Dobrej Szczecińskiej. Zbiórka dla tych instytucji odbywała się w 66 sklepach w województwie zachodniopomorskim i okolicach. Dzięki zaangażowaniu naszych klientów i pracowników zebraliśmy dla tego regionu ponad 180 tys. zł. Darowizny przekażemy w formie produktów dostępnych w naszych drogeriach. Instytucje same decydowały o tym, jakie produkty do nich trafią, dzięki czemu mieliśmy pewność, że każda dostanie to, czego najbardziej potrzebuje: środki czystości, żywność, pieluchy czy karmę dla zwierząt.

Tegoroczna akcja trwała od 10 kwietnia do 31 października. Wzięło w niej udział 1227 sklepów Rossmanna w całej Polsce. Łączna wartość darowizn to blisko 3,5 miliona złotych.

Na stronie www.rossmann.pl/CSR mogą Państwo sprawdzić, które organizacje otrzymały wsparcie w ramach naszej akcji.

W ramach Klubu Rossmann planujemy już kolejną edycję akcji „Pomagamy, jak umiemy”, którą będziemy realizować w 2018 roku.

Dziękujemy za to, że jesteście Państwo z nami!

Wykaz organizacji działających na terenie regionu zachodniopomorskiego i okolic oraz wartość darowizn (produkty), jaką otrzymają poszczególne instytucje:

Fundacja Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, Szczecin, ul. Powstańców Wlkp. 66/68

17 902 zł

Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Bratek”, Barlinek, ul. Sienkiewicza 15

16 780 zł

Schronisko dla bezdomnych zwierząt, Dobra Szczecińska, ul. Zwierzyniecka 1

19 050 zł

Fundacja „Zdążyć z miłością”, Koszalin, ul. Franciszkańska 111

22 504 zł

Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Kamień Pomorski, ul. Garncarska 4

19 184 zł

Fundacja dla Dzieci Niepełnosprawnych „Nadzieja”, Słupsk, ul. Kaszubska 50

17 953 zł

Zachodniopomorskie Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych, Koszalin, ul. Kościuszki 5

18 604 zł

Komunalne Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, Golczewo, Sosnowice 6

19 844 zł

Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Dom dla Dzieci, Gryfice, ul. Polna 8

29 922 zł