Fundacja "Zdążyć z Miłością"

Choinkowa zabawa dla najmłodszych

Grupa ponad 20 dzieci bawiła się w środę 10 grudnia na choinkowej imprezie w Europejskim Centrum Edukacyjnym w Koszalinie. Były tańce, zabawy i – oczywiście – Święty Mikołaj z dużym workiem prezentów.

Choinkowe spotkanie przygotowała Fundacja „Zdążyć z Miłością” wraz z uczniami Liceum Ogólnokształcącego działającego w ramach Fundacji Oświatowej Europejskie Centrum Edukacyjne.

Do udziału w zabawie zostało zaproszonych 26 dzieci z placówek opiekuńczych: z Domu Samotnej Matki, z Centrum Interwencji Kryzysowej Nadzieja oraz ze Schroniska dla Bezdomnych im. Św. Brata Alberta. Wraz z dziećmi udział w imprezie wzięły ich mamy.

W rolę wodzireja wcieliła się Violetta Opozda, pedagog szkolny i opiekunka wolontariatu w Europejskim Centrum Edukacyjnym. Uczestników imprezy witały uczennice pięknie przebrane za bajkowe postacie, które zachęcały dzieci do wspólnej zabawy.

Na uczestników czekał słodki poczęstunek. Były konkursy dla dzieci oraz ich mam, nie zabrakło tańców i zabaw. Niektóre maluchy, na początku onieśmielone, rozkręciły się dopiero pod koniec imprezy. Wszyscy bawili się dobrze, mimo różnicy wieku. Najmłodszy uczestnik imprezy miał niewiele ponad rok, najstarsza – 17 lat.

– Nasi uczniowie, członkowie szkolnego koła wolontariatu długo przygotowywali się do tej imprezy – podkreśla Violetta Opozda. – Postanowiliśmy zrobić paczki dla każdego dziecka tak, aby były one dopasowane do wieku i upodobań.

Każdy z uczniów przygotowywał paczkę dla konkretnego dziecka. Czasem była to maskotka, innym razem książka lub zabawka. Młodzież z Europejskiego Centrum Edukacyjnego chciała sprawić swoim małym gościom jak najwięcej radości trafionymi mikołajkowymi upominkami.

Paczki przygotowane przez uczniów nie były jedynymi prezentami, jakie otrzymały dzieci. O kolejne niespodzianki zadbała firma Royal Greenland, która ufundowała torby pełne mikołajkowych łakoci, by osłodzić dzieciom zbliżające się święta.

Najważniejszym punktem imprezy stało się przybycie Świętego Mikołaja. Gdy w sali pojawił się pewien gość z białą brodą, w charakterystycznym czerwonym kubraczku, stało się jasne, że nadszedł czas prezentów. Każde z dzieci odebrało po dwa worki świątecznych niespodzianek. Było mnóstwo radości, a Mikołaj okazał się sympatyczny i przyjazny.

– Serdecznie dziękujemy młodzieży i nauczycielom z Fundacji Oświatowej Europejskie Centrum Edukacyjne – podkreśla prezes Fundacji „Zdążyć z Miłością” Małgorzata Kaweńska-Ślęzak. – Bardzo nas cieszy, że młodzi ludzie pragną zrobić coś dobrego, pożytecznego i pięknego.

– Pragniemy także przekazać podziękowania sponsorowi imprezy – firmie Royal Greenland – dodaje Justyna Śmidecka, wiceprezes Fundacji „Zdążyć z Miłością”. – To wspaniały gest, który sprawił dzieciom tak wiele radości.

O mikołajkowe niespodzianki zatroszczyli się również nauczyciele z Europejskiego Centrum Edukacyjnego, którzy przekazali świąteczne drobiazgi. Choinkowe spotkanie w Europejskim Centrum Edukacyjnym było pełne prezentów, życzeń i dobrej zabawy.